herb Szreniawa Nowy Wiśnicz
Szreniawa Nowy Wiśnicz   KS OLKUSZ

2009-10-10, 15:00

'6- Faryński                                                                                                '18- Kuczek
'13- Faryński                                                                                              '65- Banyś

'21- Stokłosa

Sędziował: Piotr Medoń (Wadowice)
Żółte kartki: Tarasek - Będkowski, Chabinka.
Widzów: 100.

Szreniawa Nowy Wiśnicz: Szuba - Ruchałowski, Michalec, Madoń, Faryński - Pietras, S. Goryczko, Stokłosa (87 Buras), Tarasek (89 Nowak) - Kiwacki, Motak (70 Dzieński).

KS Olkusz: Nawara (46 Łaskawiec) - Szymczyk, Terlecki (46 Chrząstowski), Kuczek, Tomsia - Chabinka, Banyś, Będkowski, Kozak (63 Czechowski), M. Przybyła - D. Przybyła.

Mimo fatalnych warunków atmosferycznych, w jakich rozgrywany był mecz, piłkarze stworzyli dobre widowisko. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo odnieśli wiśniczanie, którzy grali lepiej i wypracowali sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych.

Kierownik zespołu z Olkusza Ryszard Myszor za porażkę obwinił jednak sędziego, który nie dopuścił do udziału w meczu czołowego obrońcy Bartłomieja Kaczmarczyka, gdyż ten miał nieważną kartę zdrowia. - W karcie zdrowia Kaczmarczyka wyraźnie widnieje zapis, że jest on zdolny do gry do 31 grudnia 2009 roku, tymczasem sędzia nie pozwolił mu wyjść na boisko, świadomie osłabiając naszą drużynę. Nie zostawimy tak tej sprawy i złożymy protest - mówił po meczu Myszor.

- Nie dopuściłem do gry Bartłomieja Kaczmarczyka, wpisanego do sprawozdania z numerem 5, tylko dlatego, że data jego ostatniego badania wpisana w karcie zdrowia to 18 marca 2009 roku. Tymczasem zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik może być zdolny do gry najdłużej na okres sześciu miesięcy, czyli karta zdrowia zawodnika z Olkusza ważna była tylko do 17 września 2009 roku. Istotnie, lekarz w rubryce data następnego badania wpisał "31 grudnia 2009", jednak zapis ten w świetle regulaminu nie jest obowiązujący - wyjaśnił arbiter spotkania Piotr Medoń.

Gdy po przedmeczowych targach w szatni sędziowskiej piłkarze rozpoczęli już grę, dwoma kapitalnymi uderzeniami z rzutów wolnych popisał się Faryński - i słabo spisujący się w olkuskiej bramce Nawara dwukrotnie skapitulował. Nadzieje gości odżyły na moment w 18 min, gdy pozostawiony bez opieki Kuczek strzałem głową zdobył kontaktowego gola. Odpowiedź Szreniawy była jednak natychmiastowa i po kapitalnym uderzeniu Stokłosy z ponad 20 metrów miejscowi znów objęli dwubramkowe prowadzenie. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłonie gospodarze seryjnie marnowali stuprocentowe okazje do podwyższenia wyniku. Tych najlepszych nie wykorzystali S. Goryczko (w 26 min) oraz dwukrotnie Tarasek (w 53. i 85 min). Goście w drugiej połowie zagrali dużo lepiej. W 47 min M. Przybyła, będący sam na sam z Szubą, posłał piłkę nad poprzeczkę, natomiast w 65 min po serii błędów w defensywie Szreniawy, Banyś dobijając głową piłkę wybitą przez bramkarza gospodarzy strzelił kontaktowego gola. Do końca meczu goście, mimo szczerych chęci, nie potrafili już jednak przebić się przez defensywę Szreniawy.

PIOTR PIETRAS

1.   zmiana 46"
2. Adam Szymczyk
3. Filip Terlecki  zmiana 46"